אודות
כיוזמה של הארגון הבינלאומי להתמרת סכסוכים, 'סרץ' פור קומון גראונד', שירות החדשות של קומון גראונד מזמין את כל בעלי העניין לחוות את דעתם בסוגיות מפתח הנוגעות ליחסים בין האסלאם למערב.

הכתבות של שירות החדשות של קומון גראונד מציגות רעיונות בונים, מציעות פתרונות, נותנות פנים לאחר, מפיחות תקווה ו/או משליכות אור על מגוון נושאים, הכוללים, בין היתר:
 • מוסלמים במערב
 • הסכסוך הערבי-ישראלי
 • אירועים חברתיים ופוליטיים בארצות בעלות רוב מוסלמי
 • דיאלוג בין-דתי
 • אקטיביזם בחברה האזרחית, עם דגש על אקטיביזם נשי

It takes 200+ hours a week to produce CGNews. We rely on readers like you to make it happen. If you find our stories informative or inspiring, help us share these underreported perspectives with audiences around the world.

Monthly:

Donate:

Or, support us with a one-time donation.

הכתבות של שירות החדשות קומון גראונד הינן פרי עטם של מחברים מיותר מ-45 מדינות, והן פורסמו שוב, מעל ל- 37,000 פעמים עד כה. בשנים האחרונות קרוב למחצית הכותבים הינם נשים, העוסקות ביחסים בין האסלאם למערב. הכתבות המופצות על ידי שירות החדשות פורסמו ביותר מ- 4,800 סוכנויות תקשורת ברחבי העולם, כולל השותף המפיץ שירותי המידע של מק'קלצ'י טריביון, שלו שותפויות עם 450 סוכנויות חדשות ברחבי העולם.


כתבות שירות החדשות קומון גראונד:
 • חוצות גבולות
  "עשייה שכזו מסייעת לתיקון התפיסות השגויות שלנו אודות העולם המוסלמי". -- קורא אמריקני של שירות החדשות קומון גראונד.

 • מחברות בין אנשים
  "המאמר שכתבתי פתחה דלתות והשפיעה על אחרים -- אני שב כעת מהצגת המאמר בועידת שלום באיטליה. ההזדמנות שזימנתם בפני פקחה את עיני והשפיעה עלי. אני מפתח את הרעיון אודותיו כתבתי ותר אחר דרך ליישמו." -- אחד הכותבים בשירות החדשות קומון גראונד.

 • מובילה לעשייה
  "בזכות כל אלו שסייעו לי להפיץ את הכתבה, זכיתי בעצות מועילות רבות ועידוד. אפילו במשרד לפיתוח פוליטי ביקשו להיפגש עימי על מנת לדון בתוכן הכתבה." -- אחד הכותבים בשירות החדשות קומון גראונד.
   
  "הכתבה של הכומר לבנדר הניעה אותי לעשות משהו כתגובה על האירועים המדכאים שהתחוללו לאחרונה, ולהותיר את תחושות חוסר האוני וההלם מאחור. בכל מקרה, אני אפיץ ואשתף אחרים בכתבה זו, בתקווה שהיא תראה לאנשים בצד זה של העולם, כי לא כל המערביים בורים וחסרי הגיוניים." -- קורא המהדורה האנגלית של שירות החדשות קומון גראונד.

 • מפיחות תקווה
  "לא חשוב מה שומעים בתקשורת, יש הרבה אנשים בעולם שרוצים להפוך אותו למקום טוב יותר עבור כולם." -- קורא של שירות החדשות קומון גראונד.
   
  "אומרים שבטווח הארוך, העט חזקה יותר מן החרב...ויש לך בוודאי ביטוי באותן פעמים בהן מידע שגוי מוליד פחד ושנאה! כיום, העולם כולו מפולג לידי שני קטבים. האחד, קיצוניות של פחד ושנאה; השני, התמקדות בקיימות כלכלית ואתיקה. בזמנים אלו הכתבה שלך מהווה שביב של תקווה." -- קורא קטארי בתגובה לכתבתו של ג'ון פאהל. מכל מובן אחר, טרוריסט.

 • מנפצות דעות קדומות
  "פעם חשבתי שבין המערביים למוסלמיים שוררת שנאה עמוקה, אך תפיסה מוטעית זו נבעה מהשפעתן של דעות קיצוניות וחומרי קריאה שמרניים. שירות החדשות קומון גראונד עזר לי להיפטר מתפיסות אלו." -- קורא מתימן של המהדורה הערבית של שירות החדשות קומון גראונד.

אתם מוזמנים להגיש מאמר לעיונה של מערכת CGNews ,או לשלוח לנו תגובות או הערות לכתובת cgnews@sfcg.org.

שירות החדשות קומון גראונד הוא פרוייקט משותף של תוכנית שיתוף אנושית ותוכנית ירושלים.