סדרות מיוחדות: פרסי אליאב-סרטאווי לעיתונאים – 2006
מאת בראדלי ברסטון
בראדלי ברסטון, זוכה פרס אליאב-סרטאווי 2006 לעיתונות במזרח-התיכון בקטגוריית העיתונות הישראלית, מעמיד שאלות נוקבות לגבי החובה המוטלת על הישראלים להתעניין בגורל שכניהם בעזה. תשובתו היא: "משום אנחנו עדיין כובשים אותם. יש יותר מדרך אחת לכבוש עם. לאחר שהתפתחנו, בחרנו בשלט רחוק... עלינו להבין שלבנו הקשיח, ולעשות את המעשה הנכון: לשחרר את העם הזה... גם אם בני-עמם אינם מוכנים לשחררם, הגיע הזמן שאנחנו נעשה זאת... עלינו להפסיק לכבוש אותם, למצוא דרכים חדשות לגמרי לעזור להם, לשלב את הקהילה הבינלאומית בסיוע בקנה מידה רחב, להתחיל ולראות אותם בתור מה שהם – בני-אדם המנסים להסתדר באחד המקומות הגרועים עלי אדמות."
(פורסם במקור במהדורה האנגלית המקוונת של עיתון "הארץ" במאי 2006) 
מאת סימון קורקוס
סימון קורקוס, הזוכה בפרס אליאב-סרטאווי 2006 לעיתונות במזרח-התיכון בקטגוריית העיתונות הבינלאומית, מפנה זרקור למפגש ייחודי בין ישראלים לפלסטינים. "בסידרה של מפגשים חשאיים, ניסחה קבוצה של 120 לוחמים ישראלים ופלסטינים הסכם שלום ייחודי. עם הקבוצה נמנים קצינים ישראלים ולוחמי חירות פלסטינים. לכולם דם על הידיים, אך הם משוכנעים שרק השלום יכול להביא לפתרון... 'זו פריצת דרך מיוחדת בהיסטוריה שלנו. בתקופה זו של אלימות וייאוש, היא נחוצה ביותר,' אומר אביחי שרון, מייסד הקבוצה."
(פורסם במקור בכתב העת "קנאק" במאי 2006) 
מאת ויוויאן סלמה
ויוויאן סלמה, הזוכה בפרס אליאב-סרטאווי 2006 לעיתנות במזרח-התיכון בקטגוריית העיתונות הערבית, תורמת להבנת הקשיים שאיתם מתמודדות נשות קהיר שבחרו לעטות ניקאב (רעלה) בכל המגזרים – בחינוך, בעסקים ובחברה. "החווייה חשפה בפני קהיר חדשה, שבה המוניות מתעלמות ממך, גברים מטרידים אותך וחושבים עלייך רעות, אנשים מכנים אותך בכינויים מעליבים ביותר, ומלצרים מסרבים לשרת אותך."
(פורסם במקור ב"דיילי סטאר" של מצרים, ב- 25 בפברואר 2006) 
 
 
 
 
"המאמרים של שירות החדשות של 'קומון גראונד' למזרח-התיכון מעוררים תקווה כי יש בשטח אנשים, המקדמים פתרונות שמבוססים על הצורך בדו-קיום סובלני ועל התקווה לעתיד טוב יותר."

- כריסטופר פאטן, לשעבר הנציב לקשרי חוץ של הנציבות האירופית
 
 
 

It takes 200+ hours a week to produce CGNews. We rely on readers like you to make it happen. If you find our stories informative or inspiring, help us share these underreported perspectives with audiences around the world.

Monthly:

Donate:

Or, support us with a one-time donation.

 
 
 
 
 
200+
 
 
# of hours per week to create one edition
 
 
8
 
 
# of editors in 6 countries around the world
 
 
30,000
 
 
# of subscribers
 
 
30
 
 
Average # of reprints per article
 
 
4,800
 
 
# of media outlets that have reprinted our articles
 
 
37,307
 
 
# of republished articles since inception
 
 
6
 
 
# of languages CG articles are distributed in
 
 
2000+
 
 
# of writers since inception
 
 
'
סדרות מיוחדות ארכיון