סדרות מיוחדות: ירושלים – 2007
מאת דיאן א. דייוויס, ליילה פרסח וטלי חתוכה
קשה להעלות על הדעת נושא רגיש יותר, או שנוי יותר במחלוקת, מאשר מעמדה של ירושלים. העיר, הקדושה לשלוש מהדתות העיקריות בעולם, מעוררת יראת קודש אך גם מתחים ועימותים יותר מכל עיר אחרת בעולם. שירות החדשות של "קומון גראונד" (CGNews) הזמין סידרה בת ששה מאמרים, שתבחן את שאלת ירושלים מנקודת מבט ישראלית, פלסטינית ובינלאומית. במאמר הראשון בסדרה כותבות דיאן דייוויס, ליילה פרסח וטלי חתוכה על תוכנית שהושקה באחרונה ב- MIT, "לעורר דיונים ורעיונות חדשים על ירושלים, כפי שתוכל להיות בעתיד..."
(פורסם ב- CGNews ב- 23 באפריל 2007) 
מאת אליס שלווי
קשה להעלות על הדעת נושא רגיש יותר, או נתון יותר למחלוקת, מאשר מעמד ירושלים. העיר, הקדושה לשלוש מהדתות העיקריות בעולם, מעוררת יראת קודש, אך גם מתחים וסכסוכים יותר מכל עיר אחרת. שירות החדשות של "קומון גראונד" (CGNews) הזמין סדרה בת ששה מאמרים הבוחנת את שאלת ירושלים מנקודת השקפה ישראלית, פלסטינית ובינלאומית. במאמר השני בסדרה, אליס שלווי מציעה פתרון מעשי לשאלת ירושלים, המתבסס על המודלים של הצעת האו"ם משנת 1947 ומערכת הממשל המונציפלי של הבריטים.
(פורסם בשירות החדשות של "קומון גראונד" - CGNews – ב- 30 באפריל 2007) 
מאת רמי נסראללה
במאמר השלישי בסדרה של CGNews על ירושלים, שואל רמי נסראללה: "כיצד נוכל לחזק את תפקידה של ירושלים כמשאב ליצירת הסכמה וחזון משותף לא-לעומתי? כיצד יכולה ירושלים להביא שלום ושגשוג לעולם הפלסטיני, הישראלי, הערבי, המוסלמי, הנוצרי והיהודי, במקום שתעורר מאבק ומחלוקת?... את זה אי-אפשר להשיג באופן חד-צדדי, ולטובתו של צד אחד בלבד. וגם לא ניתן להשיג זאת אלא אם כן תחולק ירושלים ברמה הפוליטית, על-פי קווים מרחביים ותפקודיים; עיר פתוחה בלי גבולות ובלי חומות, בלי עוני ובלי הדרה. לא יתכן שהעיר תאוכלס רק בפחות-מצליחים ובפחות-משכילים, אשר מעמד הביניים והאליטה שלו מתנכרים אליהם."
(פורסם בשירות החדשות של "קומון גראונד" - CGNews – ב- 30 באפריל 2007) 
מאת חגי אגמון-שניר
קשה להעלות על הדעת נושא רגיש יותר, או נתון יותר למחלוקת, מאשר מעמד ירושלים. העיר, הקדושה לשלוש מהדתות העיקריות בעולם, מעוררת יראת קודש אך גם יותר מתחים וסכסוכים מכל עיר אחרת. שירות החדשות של "קומון גראונד" (CGNews) הזמין סדרה בת ששה מאמרים הבוחנת את שאלת ירושלים מנקודת השקפה ישראלית, פלסטינית ובינלאומית. במאמר הרביעי בסדרה, חגי אגמון-שניר כותב ש"אלו המנסים למצוא תסריטים לפתרון הסכסוך, לרוב אינם מביטים על ירושלים מבעד לעיני הירושלמים."
(פורסם בשירות החדשות של "קומון גראונד" – CGNews – ב- 7 במאי 2007) 
מאת ג'ון ו. וויטבק
במאמר החמישי בסדרה של שירות CGNews על ירושלים, ג'ון וויטבק כותב: "אם מקבלים את העובדה ששום ממשלה ישראלית לא תוכל לעולם להסכים לחלוקה מחדש של ירושלים, ואם מקבלים את העובדה ששום הנהגה פלסטינית לא תוכל לעולם להסכים לפתרון קבע שלא יקצה למדינה הפלסטינית (ודרכה גם לעולם הערבי והמוסלמי) חלק בריבונות על ירושלים, כי אז אפשר להעלות על הדעת רק פתרון אחד – ריבונות משותפת על עיר לא מחולקת."
(פורסם בשירות החדשות של "קומון גראונד" – CGNews – ב- 7 במאי 2007) 
מאת ג'יהאד אבו-זנייד
קשה להעלות על הדעת נושא רגיש יותר, או נתון יותר למחלוקת, מאשר מעמד ירושלים. העיר, הקדושה לשלוש מהדתות העיקריות בעולם, מעוררת יראת קודש אך גם יותר מתחים וסכסוכים מכל עיר אחרת. שירות החדשות של "קומון גראונד" (CGNews) הזמין סדרה בת ששה מאמרים הבוחנת את שאלת ירושלים מנקודת השקפה ישראלית, פלסטינית ובינלאומית. במאמר האחרון בסדרה, ג'יהאד אבו-זנייד כותבת: "רודפי השלום, מנהיגי העולם, אוהבי האנושות ואלה הפועלים למען צדק חברתי וערכים אנושיים: עשו שלום בארץ השלום."
(פורסם בשירות החדשות של "קומון גראונד" – CGNews – ב- 14 במאי 2007) 
 
 
 
 
"לחוקרים ולקובעי מדיניות כאחד, 'סרץ' פור קומון גראונד' מייצר חומרים יוצאים מ הכלל על המזרח-התיכון. למי שמחפש איזון וניתוח מעמיק, זה המקום לפנות אליו לצורך הבנה טובה יותר של המורכבויות במזרח-התיכון של ימינו."

- ד"ר רוברט א. פרידמן, הקתדרה ע"ש פגי מיירהוף פרלסטון למדע המדינה, האוניברסיטה העברית בלטימור, ומרצה אורח למדע המדינה באוניברסיטת ג'ון הופקינס
 
 
 

It takes 200+ hours a week to produce CGNews. We rely on readers like you to make it happen. If you find our stories informative or inspiring, help us share these underreported perspectives with audiences around the world.

Monthly:

Donate:

Or, support us with a one-time donation.

 
 
 
 
 
200+
 
 
# of hours per week to create one edition
 
 
8
 
 
# of editors in 6 countries around the world
 
 
30,000
 
 
# of subscribers
 
 
30
 
 
Average # of reprints per article
 
 
4,800
 
 
# of media outlets that have reprinted our articles
 
 
37,307
 
 
# of republished articles since inception
 
 
6
 
 
# of languages CG articles are distributed in
 
 
2000+
 
 
# of writers since inception
 
 
'
סדרות מיוחדות ארכיון