סדרות מיוחדות: תפקיד הנשים בסכסוך הישראלי-פלסטיני - 2007
מאת גי'האד אבו-זנייד
במאמר ראשון בסדרה בת חמישה מאמרים על תפקיד הנשים בסכסוך הפלסטיני-ישראלי, ג'יהאד אבו-זנייד מדברת על החווייה שלה, כמי שגדלה כפליטה בירושלים. אבו-זנייד אומרת שילדותה הקשה שלה והאתגרים שאיתם התמודדה היו מניעים עיקריים למעורבותה בנושאים של שווייון מגדרי וזכויות-אדם, וקוראת לנשים משני צידי הסכסוך להתעלות על היריבות ולהתאחד במאבקן למען שלום ושוויון.
(פורסם בשירות החדשות של קומון גראונד – CGNews – ב- 21 במאי 2007) 
מאת גילה סבירסקי
במאמר שני בסדרה של חמשה מאמרים על תפקיד הנשים בסכסוך הפלסטיני-ישראלי, גילה סבירסקי כותבת על המשמעויות השונות של "ביטחון", ועל המאמץ של תנועת הנשים בישראל "'להגדיר מחדש את הביטחון', כלומר, להרחיב את התפיסה שלנו בכל הנוגע למושג הזה. אנו מבקשות להוכיח לישראלים שביטחון אינו תולדה של קיום צבא חזק ותוקפני, אלא הוא תוצר של מגוון רחב של תחומים, וביניהם חיים בחברה הדואגת לענייה, מצמצמת את האלימות, מגינה על משאביה הטבעיים וחיה בדו-קיום ובשלום עם שכניה."
(פורסם בשירות החדשות של קומון גראונד – CGNews – ב- 21 במאי 2007) 
מאת אנה באלצר
"המאמצים המשותפים של נשים פלסטיניות וישראליות, ונשים משתי הקהילות הפועלות יחד, הם עבורי מקור התקווה הגדול ביותר לעתיד של דו-קיום בשלום בישראל/פלסטין," כותבת אנה באלצר. "על אף כל המכשולים, בין אם הן סובלות ממדיניות הדיכוי של הכיבוש ושל הפטריארכליות, או חיות בחברה המתאפיינת במיליטריזם הולך וגובר, נשים פלסטיניות וישראליות... דבקו בגישה הלא-אלימה שלהן להתנגדות לעוול ולמאבק על שוויון זכויות לכל תושבי האיזור: גברים ונשים, יהודים ופלסטינים."
(פורסם במקור בשירות החדשות של "קומון גראונד" – CGNews – ב- 28 במאי 2007) 
מאת פטרישה סמית' מלטון
פטרישה סמית' מלטון, המייסדת והיו"ר של Peace X Peace, במאמר רביעי בסדרה של שירות CGNews על תפקיד הנשים בסכסוך הפלסטיני-ישראל: "באזור הזה אפשר לדעת רק מה שעדים לו מיד ראשונה, וגם זה עובר דרך מסננים אישיים. העדות שלי קשורה בפעילוֹת פלסטיניות וישראליות משני צידי החומה. בשלוש השנים האחרונות גם הייתי עדה למספר מגמות שעברו דרך המסננים שלי: שינויים דקים אך משמעותיים בשפה, מושגים חדשים ותנודות ברמת התקווה."
(פורסם במקור בשירות החדשות של "קומון גראונד" – CGNews – ב- 31 במאי 2007) 
מאת דבורה וייסמן
במאמר החמישי והאחרון בסדרה של CGNews על תפקיד הנשים בסכסוך הישראלי-פלסטיני, דבורה וייסמן כותבת על הקשר בין העצמת נשים לשלום ועל השפעתה האפשרית של הדת על שני התחומים האלה. "איננו צריכים לשאוף... לעקירת זהויות קבוצתיות אלא להעצמתן, וזו תושג אם נדאג לביטחונן של הקבוצות השונות. במסגרת המשימה החשובה הזו, הדיאלוג בין נשים עשוי לפתח אווירה כללית שתתרום לשלום."
(פורסם במקור בשירות החדשות של "קומון גראונד" – CGNews – ב- 31 במאי 2007 
 
 
 
 
"רק לעתים נדירות אנו נתקלים בפרסום מאוזן המעודד פיוס, הבנה ודו-קיום במזרח-התיכון. שירות החדשות של 'קומון גראונד' מציע את כל אלה בעקביות. בראש ובראשונה, השירות מציע את היסוד הערטילאי ביותר, שהוא גם המהותי ביותר - תקווה לעתיד חדש לכל תושבי המזרח-התיכון."

- זיאד אסלי, נשיא כוח המשימה האמריקני לפלסטין
 
 
 

It takes 200+ hours a week to produce CGNews. We rely on readers like you to make it happen. If you find our stories informative or inspiring, help us share these underreported perspectives with audiences around the world.

Monthly:

Donate:

Or, support us with a one-time donation.

 
 
 
 
 
200+
 
 
# of hours per week to create one edition
 
 
8
 
 
# of editors in 6 countries around the world
 
 
30,000
 
 
# of subscribers
 
 
30
 
 
Average # of reprints per article
 
 
4,800
 
 
# of media outlets that have reprinted our articles
 
 
37,307
 
 
# of republished articles since inception
 
 
6
 
 
# of languages CG articles are distributed in
 
 
2000+
 
 
# of writers since inception
 
 
'
סדרות מיוחדות ארכיון