סדרות מיוחדות: 2009 - סדרה מיוחדת - עיתונאות אחראית בהקשר הסכסוך הערבי-ישראלי
מאת ברברה סופר
במאמר הראשון בסדרה המיוחדת של CGNews בנושא דיווח עיתונאי אחראי בהקשר הסכסוך הערבי-ישראלי, ברברה סופר דנה בקשיים הרבים שעיתונאים נתקלים בהם בנסיונם לנווט את עצמם בתוך איזור כה רווי סיפורים כמו המזרח התיכון. חיוני להפעיל "היגיון בריא וקורטוב של ספקנות על מנת שלא ליפול בפח של סיפור מוטה. שהרי זוהי סכנה חמורה בהרבה מאשר קנייה של שעון-יד בפינת רחוב שמתקלקל מיד לאחר הקנייה. סיפור הרסני עלול לתקתק לעד. “
(פורסם במקור על ידי שירות החדשות של "קומון גראונד", 2 באפריל 2009) 
מאת ע'סאן רובייז
במאמר השני בסדרה המיוחדת של CGNews בנושא דיווח עיתונאי אחראי על הסכסוך הערבי-ישראלי, מסכם ע'סאן רובייז שבעוד "כותבים אחראים תמיד יהיו נתונים לפיתוי לטעון למען הקהילה שלהם ... מטרה נאצלת יותר מכוונת כותבים מחוייבים לבטא את עמדותיהם במטרה לגעת באנשים משני צידי המתרס."
(פורסם במקור על ידי שירות החדשות של "קומון גראונד", 2 באפריל 2009) 
מאת חאלד דיאב
במאמר נוסף בסדרה המיוחדת של CGNews לעיתונאות אחראית, טוען חאלד דיאב שלתקשורת
יש את היכולת "להזין את הסכסוך על ידי חיזוק וקיבוע סטריאוטיפים שליליים, להגביר את העוינות ולהשמיע את תרועות המלחמה – או, לחלופין, לקדם את המרדף אחר השלום על ידי אתגור תפיסות עולם ושינוים, טיפוח הבנה הדדית והצבת גשרים." דיאב היה רוצה לראות את התקשורת משמשת ערוץ לגישות חדשות בסכסוך ומקום לדיונים מאוזנים ומלומדים יותר.
(פורסם במקור בשירות החדשות של "קומון גראונד", 9 באפריל 2009) 
מאת יזהר באר
במאמר זה, הראשון בסדרה המיוחדת לעיתונאות אחראית שמתייחס לתקשורת המשודרת, עוסק יזהר באר באופן שבו הטלוויזיה מעניקה לאויב פנים אישיות ואנושיות גם בזמנים של אלימות גלויה. 
מאת עקיבא אלדר
במאמר נוסף בסדרה המיוחדת של CGNews לעיתונאות אחראית, עקיבא אלדר מרחיב בנושא הדילמות שעיתונאים נתקלים בהן כאשר משתמשים בהם כצינור להדלפת מידע רגיש לציבור.
(פורסם במקור על ידי שירות החדשות של "קומון גראונד", 16 באפריל 2009) 
מאת מוחמד צ'רקאווי
במאמר החותם את הסדרה המיוחדת של CGNews לעיתונאות אחראית, כותב מוחמד צ'רקאווי בהקשר של הזירה המזרח תיכונית כי "פעמים רבות מדי, עיתונאות הנוצרת מתוך חברה שחיה במצב של עימות מונחית על ידי ראיית-עולם פוליטית מושרשת ולא גישה פרגמטית, נטרלית והומניסטית שטורחת לאמת את העובדות."
(פורסם במקור על ידי שירות החדשות של "קומון גראונד", 16 באפריל 2009) 
 
 
 
 
"לחוקרים ולקובעי מדיניות כאחד, 'סרץ' פור קומון גראונד' מייצר חומרים יוצאים מ הכלל על המזרח-התיכון. למי שמחפש איזון וניתוח מעמיק, זה המקום לפנות אליו לצורך הבנה טובה יותר של המורכבויות במזרח-התיכון של ימינו."

- ד"ר רוברט א. פרידמן, הקתדרה ע"ש פגי מיירהוף פרלסטון למדע המדינה, האוניברסיטה העברית בלטימור, ומרצה אורח למדע המדינה באוניברסיטת ג'ון הופקינס
 
 
 

It takes 200+ hours a week to produce CGNews. We rely on readers like you to make it happen. If you find our stories informative or inspiring, help us share these underreported perspectives with audiences around the world.

Monthly:

Donate:

Or, support us with a one-time donation.

 
 
 
 
 
200+
 
 
# of hours per week to create one edition
 
 
8
 
 
# of editors in 6 countries around the world
 
 
30,000
 
 
# of subscribers
 
 
30
 
 
Average # of reprints per article
 
 
4,800
 
 
# of media outlets that have reprinted our articles
 
 
37,307
 
 
# of republished articles since inception
 
 
6
 
 
# of languages CG articles are distributed in
 
 
2000+
 
 
# of writers since inception
 
 
'
סדרות מיוחדות ארכיון