סדרות מיוחדות: 2009 - סדרה מיוחדת - עיתונאות אחראית בהקשר הסכסוך הערבי-ישראלי
מאת שלי אוסטרוף
במאמר החמישי והאחרון שלנו על הלאומיות ויחסי ישראל פלסטין, שלי אוסטרוף מעלה על הכתב הרהורים על הצורות הישראליות והפלסטיניות ללאומיות. היא מציעה תשובה לשאלה מדוע לכל אחד מהצדדים קשה להתעלות מעבר לאידיאולוגיות הנוקשות והמדירות בהן הוא אוחז. 
מאת מאת אפרת בן-זאב
במאמר הראשון בסדרה העוסקת בלאומנות של שירות החדשות קומון גראונד, דנה אפרת בן-זאב באופן בו מולאמים הסיפורים הישראלים והפלסטינים. כאשר סיפורים אישיים מגויסים לשרת נרטיב לאומי כוללני, הפרט מצומצם לכדי ייצוג ונוטה לחשוב בסיסמאות. בן-זאב מציאה דרכים חדשות להציגסיפורים שיאפשרו לנו להשתחרר מהתפיסות החד צדדיות המונעות מאיתנו להבין את עצמנו ואת הצד השני. 
מאת מאת חאלד דיאב
בריסל- עליית החמאס, הליכוד וישראל ביתנו מציגה התחזקות מאיימת של עמדות לאומניות אשר אינן מבשרות טוב. על הישראלים והפלסטינים להפסיק לעסוק באובססיביות באופן בו הזהויות שלהם מתנגשות. עליהם להתמקד באופנים בהן הזהויות הלאומיות שלהן נפגשות. 
מאת מאת אלזה מאעלוף
אלזה מאעלוף דנה בועידת פת"ח השישית שנחתמה לא מכבר. היא בוחנת את הנתיבים בהם יש לפסוע עתה על מנת לעצב "מפת דרכים מתפתחת" שתשרטט את הדרך להקמת מדינה עצמאית שתייצג את כל הפלסטינים. 
מאת מאת קובי שקולניק
שלושה רבעים מהישראלים והפלסטינים מצהירים כי הם מוכנים לקבל את פתרון שתי המדינות לסכסוך הישראלי פלסטיני במאמרו קובי שקולניק תוהה איפה נמצאים כל אותם אנשים? אף כי יש תמיכה רחבה בשלום בקרב ישראלים ופלסטינים, מעטים האלה הבוטחים בנכונות הצד השני לכונן שלום. שקולניק מונה מה ניתן, לדבריו, לעשות כדי לסיים את "מעגל האיבה של אלימות ונבואות המגשימות את עצמן." 
 
 
 
 
"לחוקרים ולקובעי מדיניות כאחד, 'סרץ' פור קומון גראונד' מייצר חומרים יוצאים מ הכלל על המזרח-התיכון. למי שמחפש איזון וניתוח מעמיק, זה המקום לפנות אליו לצורך הבנה טובה יותר של המורכבויות במזרח-התיכון של ימינו."

- ד"ר רוברט א. פרידמן, הקתדרה ע"ש פגי מיירהוף פרלסטון למדע המדינה, האוניברסיטה העברית בלטימור, ומרצה אורח למדע המדינה באוניברסיטת ג'ון הופקינס
 
 
 

It takes 200+ hours a week to produce CGNews. We rely on readers like you to make it happen. If you find our stories informative or inspiring, help us share these underreported perspectives with audiences around the world.

Monthly:

Donate:

Or, support us with a one-time donation.

 
 
 
 
 
200+
 
 
# of hours per week to create one edition
 
 
8
 
 
# of editors in 6 countries around the world
 
 
30,000
 
 
# of subscribers
 
 
30
 
 
Average # of reprints per article
 
 
4,800
 
 
# of media outlets that have reprinted our articles
 
 
37,307
 
 
# of republished articles since inception
 
 
6
 
 
# of languages CG articles are distributed in
 
 
2000+
 
 
# of writers since inception
 
 
'
סדרות מיוחדות ארכיון