סדרות מיוחדות: 2009 - לאומיות במערכת החינוך הישראלית
מאת מיכל הרמתי
במאמר הראשון בסדרת המאמרים על הלאומיות במערכת החינוך הישראלית, הסטודנטית מיכל הרמתי שואלת: "האם הלאומיות הישראלית נמצאת בסכנת הכחדה כה חמורה עד כי עליה לנהל חזית נגד השכלתם של בני הנוער היהודים- נשאי הלאומיות עצמה?" 
מאת ד"ר ח'אלד אבו עסבה
במאמר השני בסדרת המאמרים על לאומיות במערכת החינוך הישראלית, מסביר
ד"ר ח'אלד אבו עסבה כיצד יכולה האידאה של האזרחות המשותפת לבוא לידי ביטוי במערכת החינוך הישראלית. 
מאת יוסוף ג'ברין
במאמר השלישי בסדרה על הלאומיות במערכת החינוך הישראלית שמתפרסמת בשירות בחדשות של קומון גראונד, מסביר ד"ר יוסוף ג'ברין מדיסאראת (Disarat), המרכז הערבי למשפט ומדיניות בנצרת, מדוע מערכת החינוך מתעלמת מהמיעוט הערבי בישראל וטוען שחינוך שוויוני הכרחי לקידום שוויון אזרחי בחברה מפולגת.
###
מקור: שירות החדשות קומון גראונד, 8 באוקטובר 2009. 
מאת ד"ר מולי פלג
במאמר הרביעי בסדרה של קומון גראונד על הלאומיות במערכת החינוך הישראלית, דן ד"ר מולי פלג בחשיבותו של החינוך בעיצוב המאפיינים, העדפות והמגמות בקהילה. פלג טוען כי שיתוף פעולה ושוויון בין יהודים לערבים במערכת החינוך הינו אמצעי חשוב בגישור על הפערים ובמניעת התפוררות חברתית.

###
מקור: שירות החדשות קומון גראונד, 08 באוקטובר 2009. 
מאת איציק הופמן
במאמר השלישי בסדרה על הלאומיות במערכת החינוך הישראלית שיזמה מערכת החדשות של קומון גראונד, איציק הופמן, מורה בתיכון, טוען כי אלה המאשימים את התלמידים היהודים במערכת החינוך כמחזיקים בדעות קדומות כלפי הערבים, מפנים את הביקורת שלהם אל הכתובת הלא נכונה.
מקור: שירות החדשות של קומון גראונד, 15 באוקטובר 2009 
מאת קתרין רוטנברג וניב גורדון
במאמר השישי בסדרה על הלאומיות במערכת החינוך הישראלית שיזמה מערכת החדשות של קומון גראונד, קתרין רוטנברג וניב גורדון בוחנים את הנסיבות המיוחדות של חינוך באזור עימות.
מקור: שירות החדשות של קומון גראונד, 22 באוקטובר 2009 
מאת יונתן מזרחי
יונתן מזרחי דן בלימודי ארץ ישראל. הוא תוהה כיצד הוראת נושא זה בבתי הספר משפיעה על עיצוב זהותם של תלמידי ישראל והבנתם את זכותם על הארץ.
מקור: שירות החדשות של קומון גראונד, 29 באוקטובר 2009 
מאת איימן אגבאריה
במאמר האחרון בסדרה המיוחדת על לאומיות במערכת החינוך הישראלית שיזמה מערכת קומון גראונד, מתמודד ד"ר איימן אגבאריה עם מאמציה של הממשלה להפוך את מערכת החינוך ל"ישראלית".
מקור: שירות החדשות של קומון גראונד, 20 באוקטובר 2009 
 
 
 
 
"רק לעתים נדירות אנו נתקלים בפרסום מאוזן המעודד פיוס, הבנה ודו-קיום במזרח-התיכון. שירות החדשות של 'קומון גראונד' מציע את כל אלה בעקביות. בראש ובראשונה, השירות מציע את היסוד הערטילאי ביותר, שהוא גם המהותי ביותר - תקווה לעתיד חדש לכל תושבי המזרח-התיכון."

- זיאד אסלי, נשיא כוח המשימה האמריקני לפלסטין
 
 
 

It takes 200+ hours a week to produce CGNews. We rely on readers like you to make it happen. If you find our stories informative or inspiring, help us share these underreported perspectives with audiences around the world.

Monthly:

Donate:

Or, support us with a one-time donation.

 
 
 
 
 
200+
 
 
# of hours per week to create one edition
 
 
8
 
 
# of editors in 6 countries around the world
 
 
30,000
 
 
# of subscribers
 
 
30
 
 
Average # of reprints per article
 
 
4,800
 
 
# of media outlets that have reprinted our articles
 
 
37,307
 
 
# of republished articles since inception
 
 
6
 
 
# of languages CG articles are distributed in
 
 
2000+
 
 
# of writers since inception
 
 
'
סדרות מיוחדות ארכיון