סדרות מיוחדות: 2010 - האופן בו מופיעים יהודים ומוסלמים בנרטיבים אחד של השני
מאת האימאם פייסל עבדול ראוף
במאמר הראשון בסדרה מיוחדת על האופן בו מופיעים יהודים ומוסלמים בנרטיבים אחד של השני, טוען האימאם פייסל עבדול ראוף כי הדת היא אחד המרכיבים המרכזיים לפתרון הסכסוך הישראלי פלסטיני.
( מקור: שרות החדשות של קומון גראונד (CGNews), 4 במרץ 2010) 
מאת ד"ר דבורה וייסמן
במאמר השני בסדרה על האופן בו מופיעים יהודים ומוסלמים בנרטיבים אחד של השני, ד"ר דבורה וייסמן, העוסקת בחינוך יהודי, מציעה מגוון אסטרטגיות המאפשרות לפנות מקום עבור האחר.
( מקור: שרות החדשות של קומון גראונד (CGNews), 4 במרץ 2010) 
מאת צבי זוהר
במאמר השלישי בסדרת המאמרים של קומון גראונד על האופן בו מופיעים יהודים ומוסלמים בנרטיבים הדתיים אחד של השני, הפרופסור ללימודי יהדות צבי זוהר מדגיש את הקולות במסורת היהודית המביעים הערצה לדתיות המוסלמיות ומדגים כיצד ברמות הגבוהות ביותר של הרוחניות, לאסלאם וליהדות יש הרבה מן המשותף.
(מקור: שרות החדשות של קומון גראונד CGNews)) 11 במרץ 2010) 
מאת מוסטפא אבו סוויי
במאמר הרביעי בסדרת המאמרים של קומון גראונד על האופן בו מופיעים יהודים ומוסלמים בנרטיבים אחד של השני, מדגיש התיאולוג הפלסטיני מוסטפא אבו סוויי את ההתייחסויות החיוביות ליהודים בקוראן. לדבריו, נרטיבים אנטי יהודים נוגדים את רוח האסלאם.
(מקור: שרות החדשות של קומון גראונד (CGNews) 18 במרץ 2010) 
מאת הרב נפתלי רוטנברג
במאמר החמישי שלנו על האופן בו מופיעים יהודים ומוסלמים בנרטיבים אחד של השני, נפתלי רוטנברג, רב ופרופסור למדעי היהדות, קורא לעוסקים בחינוך יהודי להדגיש את השפעה המשמעותית של הוגים מוסלמים על המחשבה היהודית כצעד חשוב לקראת בניית גשרים בין תרבותיים.
(מקור: שרות החדשות של קומון גראונד (CGNews) 18 במרץ 2010) 
מאת ראביה טרי האריס
במאמר השישי והאחרון בסדרת המאמרים על האופן בו יהודים ומוסלמים מופיעים בנרטיבים אחד של השני, בוחנת מנהלת התאחדות השלום המוסלמית, ראביה טרי האריס, את הלקחים האוניברסאליים מהמונותיאיזם. האריס מפרטת את עקרונות הצדק הגלומים ביהדות ובאסלאם אשר יכולים- כאשר דבקים בהם- להעלות את המאמין מעבר לנאמנויות שבטיות צרות.
(מקור: שירות החדשות של קומון גראונד 25 במרץ 2010) 
 
 
 
 
"רק לעתים נדירות אנו נתקלים בפרסום מאוזן המעודד פיוס, הבנה ודו-קיום במזרח-התיכון. שירות החדשות של 'קומון גראונד' מציע את כל אלה בעקביות. בראש ובראשונה, השירות מציע את היסוד הערטילאי ביותר, שהוא גם המהותי ביותר - תקווה לעתיד חדש לכל תושבי המזרח-התיכון."

- זיאד אסלי, נשיא כוח המשימה האמריקני לפלסטין
 
 
 

It takes 200+ hours a week to produce CGNews. We rely on readers like you to make it happen. If you find our stories informative or inspiring, help us share these underreported perspectives with audiences around the world.

Monthly:

Donate:

Or, support us with a one-time donation.

 
 
 
 
 
200+
 
 
# of hours per week to create one edition
 
 
8
 
 
# of editors in 6 countries around the world
 
 
30,000
 
 
# of subscribers
 
 
30
 
 
Average # of reprints per article
 
 
4,800
 
 
# of media outlets that have reprinted our articles
 
 
37,307
 
 
# of republished articles since inception
 
 
6
 
 
# of languages CG articles are distributed in
 
 
2000+
 
 
# of writers since inception
 
 
'
סדרות מיוחדות ארכיון