סדרות מיוחדות: 2010 - ירושלים
מאת ג'ון בל, מייקל בל, מייק ג'. מולוי וטום נאג'ם
במאמר הראשון בסדרה מיוחדת של מאמרים על ירושלים, מייסדי "יוזמת העיר העתיקה של ירושלים" פורסים את התכנית שלהם ל"משטר מיוחד", המבדיל בין "עמים" ל"מקומות". מטרת התוכנית לשמור על העיר העתיקה כיחידה אורבאנית אחת. לדעת המחברים המתחים הנוכחיים הדגישו שוב מדוע משטר כזה עשוי להוות תשובה חשובה לבעיות המורכבות שבפניהן ניצבת העיר.
(מקור: שירות החדשות של קומון גראונד (CGNews) 24 ביוני 2010) 
מאת קרול דניאל קסברי
מאמר זה הוא השני בסדרת המאמרים על ירושלים. קרול קסברי, פלשתינית שנולדה בנצרת, מספרת על חוויותיה כמי שחיה בשני צידיה של ירושלים ב- 18 השנים האחרונות קסברי כותבת על הקשיים הגדולים לחיות בעיר כפלסטינית-ישראלית אך מסבירה גם כיצד נקודת המבט הזו מקנה לה תפקיד ייחודי- מתווכת הפועלת לחשוף כל צד לאנושיות שבצד השני.
(מקור: שירות החדשות של קומון גראונד (CGNews) 24 ביוני 2010) 
מאת ניטה שוחט
במאמר השלישי בסדרה על ירושלים, ניטה שוחט, ישראלית יהודיה ממוצא אמריקני, מתארת איך הצליחה לטוות את המרקם הרב תרבותי של ירושלים אל תוך חיי היומיום שלה. כמרצה בכירה במכללה בה לומדים ומלמדים יחד יהודים וערבים, היא מדגישה את ההזדמנויות להשראה הדדית בקרב הסטודנטים והמרצים, ומספרת על כך שחוויות אלה אפשרו לה לטפח תחושה עמוקה של עתיד טוב יותר.
(מקור: שירות החדשות של קומון גראונד (CGNews) 24 ביוני 2010) 
מאת חגי אגמון שניר
חגי אגמון שניר מהמרכז הבין תרבותי לירושלים, טוען כי כעת, כשכל העיניים מופנות לעבר עתידה הפוליטי של ירושלים, המציאות החברתית והכלכלית בעיר נזנחת. במאמר זה, הרביעי בסדרת המאמרים שלנו על ירושלים, אגמון שניר מסביר מדוע יש לפעול עכשיו כדי להציל את ירושלים מהמסלול בו היא מדרדרת על מנת להבטיח כי העיר תהיה ראויה למגורים בעתות שלום.
(מקור: שירות החדשות של קומון גראונד CGNews)) 8 ביולי 2010) 
מאת סדרה אזרחי
סדרה אזרחי כותבת על מקום הדמיון והשירה בהעלאת חלופה אפשרית לסיפורים המאפיינים את הסכסוך על ירושלים. לדבריה החלופה השירית מאפשרת חלופה מכילה ולא מדירה כמו שמציגים הרבה מאותם סיפורים. במאמר החמישי בסדרה על ירושלים, אזרחי מציגה את השירה כדרך להציל את העיר ואת תושביה ממעגל ההרס של המלחמה וקורבנותיה.
(מקור: שירות החדשות של קומון גראונד 22 ביולי 2010) 
מאת חנא סניורה
במאמר השישי בסדרת המאמרים על ירושלים, חנה סניורה מ"המרכז הישראלי/פלסטיני למחקר ומידע" (IPCRI) מציעה לפצל את הריבונות על ירושלים, תוך שמירה על גבולות פתוחים בין החלק הישראלי והפלסטיני. במחווה לרעיונות ההומאניים של המנהיג הפלסטיני המנוח פייסל חוסייני, סניורה מתווה תוכנית שיתופית שתאפשר לכולנו - ישראלים ופלסטינים כאחד - לטעון לבעלות על העיר.
(מקור: שירות החדשות של קומון גראונד 22 ביולי 2010) 
 
 
 
 
"הגיעו אלי שש פניות מאנשים שונים העובדים בשירות החדשות של 'קומון גראונד'. אני מקווה שסטודנטים ומומחים באוניברסיטה שלנו (אל-אזהאר), וגם אלה העוסקים בעניינים אינטלקטואליים כללים, יבחינו במאמץ המקופל בשאלות האלה, בעובדה שהם הוצגו רק לאחר עיון ואיסוף מידע נרחבים שיכולים היו למלא מדפים, ולאחר חשיבה סדורה מהסוג הקושר בין עובדות שונות ואינו עוסק באשליות, בזוטות ובקטנוניות ההופכות על פיו את מבנה הידע."

- השייח עלי ג'ומעה, המופתי הגדול של מצרים
 
 
 

It takes 200+ hours a week to produce CGNews. We rely on readers like you to make it happen. If you find our stories informative or inspiring, help us share these underreported perspectives with audiences around the world.

Monthly:

Donate:

Or, support us with a one-time donation.

 
 
 
 
 
200+
 
 
# of hours per week to create one edition
 
 
8
 
 
# of editors in 6 countries around the world
 
 
30,000
 
 
# of subscribers
 
 
30
 
 
Average # of reprints per article
 
 
4,800
 
 
# of media outlets that have reprinted our articles
 
 
37,307
 
 
# of republished articles since inception
 
 
6
 
 
# of languages CG articles are distributed in
 
 
2000+
 
 
# of writers since inception
 
 
'
סדרות מיוחדות ארכיון